28 دی 1396 ساعت 19:26

حضرت آیت الله العظمی موسی شبیری زنجانی با ابراز تاسف شدید از رحلت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی و ثلمه‌ای که از به  سبب ارتحال این عالم فقید بر جهان اسلام وارد شده، به توصیف شخصیت دوست و رفیق قدیمی‌خود پرداخت و گفت: ایشان مورد توجه آقای خوئی بودند.

این مرجع تقلید در گفتگو با خبرنگار شفقنا ضمن تسلیت ارتحال آیت الله العظمی موسوی اردبیلی، درباره مدت آشنائی خود با آن فقید سعید، اظهار داشت: سالی که آیت الله العظمی بروجردی وارد قم شد ایشان هم وارد قم شدند و من ۷۲ سال قمری است که با ایشان رفاقت دارم.

او قدرت تفکر و سرعت انتقال آیت الله موسوی اردبیلی را ممتاز خوانده و افزود: کسانی که با ایشان تماس داشتند همه بر قدرت استعدادشان صحه می‌گذاشتند. ایشان از نظر ذکاء و قوت فکر و سرعت انتقال جزء انسانهای درجه یکی بودند که من تاکنون دیده‌ام.

آیت الله شبیری زنجانی خاطرنشان کرد: با افراد زیادی که بحث می‌کردم، بحث‌های آنها برایم قابل استفاده نبود اما ایشان از نوادری بود که من از بحث‌هایش استفاده می‌کردم.

او، آیت الله موسوی اردبیلی را دارای عواطف قوی دانست و گفت: همین عواطف قوی و احساساتی که داشتند باعث می‌شد در برخی مواقع اعلام نظر کنند. در خیلی از حوادثی که اتفاق می افتاد ایشان اعلام موضع می کرد و ساکت نبود.

این مرجع تقلید در این گفتگو به تماس تلفنی خود با فرزند آیت الله العظمی موسوی اردبیلی اشاره کرد و گفت: وقتی که متوجه شدیم ایشان بستری شده اند با پسرشان تماس گرفته و جویای حالشان شدم.

گفتگو: محمد علی خرمی مشکانی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Back to Top

Template Design:Dima Group