20 آذر 1396 ساعت 07:44

به گزارش روابط عمومي فرماندار بافق ، مديركل دفترآمار و اطلاعات و GIS استانداري استان يزد در جلسه شوراي اداري شهرستان بافق با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس و اجراي سرشماري عمومي کشاورزي گفت: در راستاي تحقق حماسه اقتصادي و اقتصاد مقاومتي و به منظور دستيابي به آمار و اطلاعات دقيق کشاورزي ، سرشماري عمومي کشاورزي در استان يزد همزمان در سراسر کشور از پنجم مهرماه آغاز مي شود و تا هجدهم آبان 1393 ادامه دارد .

"حميد فخرالدين" افزود : استان يزد جزء استان هاي برتر و پيشرو كشور در زمينه آمارگيري است و تجربه مطلوبي در اين زمينه وجود دارد.

وي افزود: اهمیت این طرح کمتر از سرشماری نفوس و مسکن نیست زیرا این آمار مورد استفاده در برنامه ریزی و تصمیمات کلان کشور خواهد بود.

فخر الدين ادامه داد: در این سرشماری که برای چهارمین دوره بعد از انقلاب برگزار می شود پرسشنامه های کاغذی حذف و تمامی اطلاعات بهره برداران از طریق تبلت ثبت خواهد شد.

مديركل دفترآمار و اطلاعات و GIS استانداري با اشاره به اینکه بخش کشاورزی دومین بخش مهم در کشور است، گفت: سهم بخش کشاورزی در اشتغال و تولید ناخالص داخلی قابل توجه است و آگاهی از نیازهای بخش کشاورزی گامی در جهت خوداتکایی ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وي به كلاس هاي آموزشي برگزار شده اشاره كرد و اظهار داشت: در خصوص نيروي انساني توانمند كه يكي از دغدغه هاي اصلي مسئولان مرتبط بوده است، تاكيد بر جذب نيروهاي بومي و با توجه به موقعيت جغرافيايي بوده است كه به جز ميبد و بافق كه اكثرا بانوان استقبال نموده اند در بقيه شهرستان ها برادران حضور دارند و ريزشي نيز در اين خصوص مشاهده نمي شود.

"حميد فخر الدين" در پايان ضمن تاکيد بر همکاري دستگاههاي اجرايي شهرستان در برگزاري هر چه بهتر سرشماري عمومي کشاورزي گفت: خانوارها، بهره برداران کشاورزی و دامپروری، شرکت های رسمی و موسسه های عمومی دارای فعالیت کشاورزی هدف آمارگیران سرشماری عمومی کشاورزی هستند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ جلسه شوراي اداري شهرستان بافق با حضور مديركل دفتر آمار و اطلاعات استانداري و قائم مقام مدير اجرايي ستاد سرشماري كشاورزي استان يزد ، معاونين آموزشي فني استان و شهرستان و ساير مديران دستگاههاي اجرايي شهرستان بافق در محل سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد.

فرماندار بافق با اشاره برگزاري سرشماري عمومي کشاورزي در مهر ماه گفت: اجراي سرشماري سراسري كشاورزي مطابق فرمان رييس جمهور ضروري و اساس برنامه ريزي هاي كشور تلقي مي شود.

وي از اعضاي شوراي اداري هماهنگي و همكاري لازم در خصوص طرح ملي سرشماري كشاورزي با ستاد مربوط ؛ اعضاي آن و هم چنين ماموران آمارگير را خواستار شد و براي تحقق هر چه بهتر طرح ؛ اطلاع رساني مناسب و تمهيدات لازم را در برنامه داشته باشند.

"سيد مهدي طلايي مقدم" ضمن گراميداشت هفته ي دفاع مقدس ، ‌‌آغاز ماه مهر و شروع فعاليت آموزش و پرورش را تبريك گفت و افزود: دفاع مقدس یکی از برگ‌های زرین انقلاب اسلامی است که یادآور رشادت و شجاعت و ايثار رزمندگان غیور ایران اسلامی است.

فرماندار بافق با اشاره به توقف كامل 5/28 درصد سهام شركت سنگ آهن مركزي و تفويض آن به استان و شهرستان از اعضاي شوراي اداري خواست تا با اطلاع رساني و  استفاده ي مطلوب سرمايه گذاري مردم شهرستان از طريق شركت تعاوني توسعه و عمران بافق و حضور سرمايه گذار توانمند و استفاده از اين فرصت در پيش روي شهرستان به نحو احسن استفاده نمايند.

طلايي مقدم در ادامه اشاره اي به ديدارهاي برگزار شده با مديران كل ورزش و جوانان و بنياد مسكن و هم چنين رييس دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي و برخي مسئولان استان کرد و بر تكميل طرح هاي توسعه بيمارستان حضرت ولي عصر (عج)‌بافق و هم چنين تامين پزشك متخصص ، تكميل ورزشگاه نيمه تمام 1200نفري ، كلوپ ورزشي آزادگان، محوطه سازي مدارس ، روشنايي معابر و مسكن مهر ، كلنگ زني پلي كلينيك تامين اجتماعي، فاضلاب شهري ،‌اجراي مرحله ي دوم سند توسعه ي شهرستان ، گازرساني ، اجراي فاز سوم بزرگراه يزد – بافق و تعهد صندوق بازنشستگي فولاد كشور مبني بر اجراي طرح هاي توسعه اي و جوار معدني و ... تاكيد نمود.

در ادامه "سرهنگ جمالي" فرمانده ناحيه مقاومت بسيج بافق به اعم برنامه هاي قابل اجرا در هفته ي دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: ديدار با امام جمعه ي شهرستان، رژه ي نيروهاي مسلح، غبار روبي از گلزار شهدا ،پياده روي خانوادگي و ديدار با خانواده شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس مهمترين برنامه هاي قابل اجرا در هفته ي دفاع مقدس مي باشد .

احمد طالبيان مقدم بخشدار مركزي طبس با ابلاغ استاندار يزد با حفظ سمت ، سرپرست فرمانداري طبس شد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: پروژه انتقال گاز به بافق روند خوبی را طی کرده و سه ماه جلوتر از برنامه زمانبندی پیش می‌رود.

سه شنبه20/4/1391 در ساعت 12:30 دکتر عبدالله زاده به همراه معاون وزیر راه و شهر سازی و هیئت همراه از نقطه حادثه خیز خسروآباد سه راهی مرگ که در چند روز گذشته شاهد ششمین قربانی این سه راهی بودیم بازدید نمودند.

Back to Top

Template Design:Dima Group