20 آذر 1396 ساعت 07:45

کارگروه پژوهش فناورانه و دانش بنیان در حوزه سلامت، در روز سه شنبه 16 آذر ماه در حاشیه نمایشگاه فن بازار، با حضور عباس باقی، مدیر مرکز رشد زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد، برگزار شد.

مدیر مرکز رشد زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد، در این کارگروه تخصصی با اشاره به تاریخچه شروع فعالیت پارک ها و شرکت های دانش بنیان در یزد اظهار داشت: با وجود اینکه استان یزد چهارمین استان صنعتی کشور به شمار می آید، در زمینه ورود تخصص شرکت های دانش بنیان، به صنعت ضعیف عمل شده است.

عباس باقی ادامه داد: عدم بکارگیری دانش و تخصص دانشگاهیان در صنعت موجب انزوا و تئوری گرایی دانشگاهیان شده که شایسته است اصلاحاتی در این بخش صورت گیرد.

وی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر در کشور ما ضرورت انتقال تکنولوژی نادیده گرفته شده و خرید تکنولوژی اتفاق می افتد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با همدلی و توجه بیشتر صنعت گران به شرکت های دانش بنیان و اعتماد به توانمندی های آنها شاهد رشد این شرکت های نوپا در استان باشیم.

شناسایی مشکلات حوزه صنعت، عدم هم افزایی و هماهنگی بین این دو حوزه در خصوص توانمندی های دانشگاه و نیازمندی های بخش صنعت، نبود نظام آماری دقیق و کیفی برای سنجش ظرفیت ها و توجه به بحث سلامت جامعه از دیگر محور های مطرح شده این پنل تخصصی بود.

لازم به ذکر است کارگروه اینترنت اشیا و کلان داده، محیط زیست و مدیریت سبز از دیگر کارگروه های امروز خواهد بود.

عکس: تقی فرهنگ نیا

 

در بیست و یکمین آیین نکوداشت روز صنعت و معدن که 20 مرداد 95 در پارک علم و فناوری یزد برگزار شد، از شرکت های صافات انرژی یزد و درخشان صنعت، مستقر در این پارک تجلیل شد. 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این مراسم لوح تقدیر و تندیس واحد نمونه استان در عرصه اقتصاد مقاومتی به شرکت صافات انرژی و لوح تقدیر و تندیس واحد نمونه فناوری اطلاعات به شرکت درخشان صنعت اهدا شد. همچنین از شرکت کولاک گستر یزد نیز تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است در این مراسم علی یزدانی، معاون وزیر صنعت و معدن، آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، سید ابوالفضل موسوی، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس، محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس، سید علی عزالدینی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد، علی اکبر کلانتر، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد و جمعی از مدیران دولتی و بخش های خصوصی استان یزد حضور داشتند.

 

Back to Top

Template Design:Dima Group