01 بهمن 1396 ساعت 08:27

 

در روزهایی که حال و روز صنعت کشور شرایط خوبی را سپری نمی‌کند و اکثر کارخانجات صنعتی در رکود به سر می‌برند، اقدام یک مدیر موفق اردکانی در راه‌اندازی و به تولید رساندن کارخانه‌ای صنعتی آن هم با نگاه به رعایت اصول زیست محیطی اقدامی قابل ستایش است.

به گزارش یزدان نیوز، «محمدعلی اشرف‌پور اردکانی» مدیر عامل شرکت تعاونی همیاران روستایی شهرستان اردکان در خصوص این شرکت تعاونی موفق می‌گوید: شرکت تعاونی همیاران روستایی شهرستان اردکان با مشارکت سه بخش مرکزی، عقدا و خرانق از مهرماه 1385 فعالیت خود را با عضویت 24 دهیاری آغاز کرده و هدف و رویکرد آن در این مجموعه عمران و آبادانی روستاها با نگاه ویژه به مقوله سرمایه‌ گذاری و رسیدن به درآمد ثابت و پایدار بوده است.

وی با اشاره به روند سریع صنعتی شدن اردکان، بر لزوم توجه بیشتر به روستاها به عنوان مکان‌هایی بکر و آرامش‌بخش و رسیدن به روستاهایی پویا و آباد، تاکید و اضافه می‌کند: البته در این مسیر سعی داریم که توانمندی‌ها و ظرفیت‌های روستاهایمان را باور داشته باشیم و در راستای باروری آن تلاشی مضاعف بکار بندیم.

برقراری مهاجرت معکوس با رونق روستاها

اشرف‌پور ادامه می‌دهد: خوشبختانه با ایجاد صنایع در شهرستان اردکان به ویژه در بخش‌های مرکزی و عقدا، شاهد رونق روستاها و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها هستیم و این شرکت نیز در پویا کردن و رسیدن به اهداف مدنظر در این رابطه موفقیت‌های چشمگیری داشته است.

وی در مورد اهداف این شرکت در طرح‌های مختلف شهری و روستایی، خاطرنشان می‌کند: مدیریت امور روستاها در چارچوب قانون، اجرای طرح‌های عمرانی و خدمات روستایی، بهره‌گیری از نظام پیمانکاری خصوصی و سایر بخش‌ها در مشارکت‌های محلی، استفاده از مشارکت‌های اقتصادی داخلی و خارجی جهت سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های تولیدی و عمرانی، توسعه و گسترش فعالیت‌ها به منظور ارتقاء سطح بهداشت و رفاه اهالی روستاها، کمک به خودکفایی و تقویت بنیه اقتصادی دهیاری‌ها، بخش عظیمی از اهداف پیش روی شرکت بوده که خوشبختانه تاکنون به اکثر بخش‌های آن دست یافته یا به زودی شاهد اثربخشی آنها خواهیم بود.

اشرف‌پور به اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت تعاونی دهیاری‌های اردکان نیز اشاره و عنوان می‌کند: خوشبختانه در این سال‌ها موفق به انجام اقدامات زیربنایی و عمرانی متعددی در روستاهای شهرستان شده‌ایم که از ان جمله می‌توان به ایجاد خیابان‌های روستایی، سرویس‌های بهداشتی و پارکینگ‌های عمومی، پارک‌های متعدد، ساخت  بلوار و رمپ ورودی روستاها، بهسازی بدنه معابر روستایی و همچنین ساخت و تکمیل چند سالن ورزشی در روستاها و نیز ساخت استخرهای ذخیره آب کشاورزی اشاره کرد.

وی یادآور می‌شود: البته با توجه به کاهش محسوس اعتبارات دهیاری‌ها و به تبع آن کم شدن تعداد طرح‌های روستایی، این شرکت ضمن رایزنی با شهرداری و اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر اردکان تاکنون چند طرح عمران شهری را در سطح شهر اردکان نیز اجرا کرده است.

مدیر عامل شرکت تعاونی همیاران روستایی اردکان در همین رابطه نیز ساخت خیابان و پیاده‌رو سازی شهرک فجر اردکان و ایجاد پارکینگ بازارچه مزرعه سیف اردکان را به عنوان نمونه‌های قابل دفاع و ارزشمند این شرکت تعاونی در دو منطقه شهری مذکور در اردکان برمی‌شمارد.

وی در همین رابطه از اجرای 13 هکتار فضای سبز در عملیات اجرایی پارک بزرگ صنایع و ساخت 9 واحد حمل و نقل در شهرک حمل و نقل همیاران غدیر شهرستان اردکان توسط این شرکت تعاونی خبر می‌دهد.

راه‌اندازی بزرگترین طرح مشارکتی دهیاری‌های کشور

اشرف‌پور در ادامه نیز مهمترین دستآورد این شرکت تعاونبی را ساخت و راه‌اندازی بزرگترین طرح مشارکتی دهیاری‌های کشور یعنی مجتمع آهک صنعتی اردکان ذکر و هدف از راه‌اندازی این طرح را رسیدن به درآمدهای ثابت و پایدار برای روستاییان بیان می‌کند.

وی در خصوص این مجتمع صنعتی می‌گوید: شرکت تعاونی همیاران روستایی اردکان با هدف رسیدن به درآمدهای ثابت و پایدار برای روستاییان عزیز اقدام به سرمایه‌گذاری و مشارکت در چند طرح مهم کرد که راه‌اندازی این مجتمع صنعتی از موفق‌ترین این سرمایه‌گذاری‌ها بوده است.

به گفته‌ی این مسئول،  این واحد تولیدی که از صنایع بالادستی فولاد و شیشه محسوب می‌شود با سرمایه‌ای بالغ بر 120 میلیارد ریال ایجاد شده و بخش اعظمی از سرمایه آن از طریق دهیاری‌ها و از محل مالیات بر ارزش افزوده و حدود 20 میلیارد ریال نیز از طریق تسهیلات بانکی تامین شده است.

وی اظهار می‌کند: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سعی شده که در کنار رشد صنعتی این شرکت، مباحث زیست محیطی و میراث فرهنگی شهرستان نیز مورد توجه قرار گیرد که در همین راستا اقدام به راه‌اندازی رستوران سنتی شهرک حمل و نقل و همچنین تجهیز یک میلیارد ریالی فیلترهای این واحد تولیدی در کوتاه مدت شده است.

اشرف‌پور در پایان با تأکید به این که همه دستآوردهای بدست آمده مرهون تلاش همکاران و حمایت‌های بی‌بدیل مسئولان شهرستان ارکان و استان است، کسب رتبه اول شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها در چهارمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و ورستایی و دستاوردهای شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور و همچنین کسب عنوان طرح برتر در نخستین جشنواره ملی طرح های‌برگزیده شرکت‌های تعاونی دهیاری های کشور را از افتخارات این شرکت تعاونی اعلام می‌کند.

منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Back to Top

Template Design:Dima Group