28 دی 1396 ساعت 19:34

توزیع شیر رایگان از امروز با برگزاری مراسمی ویژه در دبستان بستانی یزد به طور رسمی آغاز شد و 200 هزار دانش‌آموز سراسر استان زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

احمد شیرزاد امروز در حاشیه مراسم افتتاح طرح توزیع شیر رایگان در مدارس استان یزد که با حضور مسؤولان آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار شد، اظهار داشت: توزیع شیر از امروز به طور رسمی در مدارس استان یزد آغاز و مقرر شده هفته‌ای سه روز شیر در بین دانش‌آموزان به طور رایگان توزیع شود.

وی عنوان کرد: این طرح شامل همه مدارس خصوصی و دولتی است و هم دانش‌آموزان ابتدایی، هم دانش‌آموزان متوسطه در دو دوره از این طرح بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد بیان کرد: امیدواریم با توجه به هماهنگی مسؤولان ذیربط به ویژه مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی یزد و دیگر نهادهای نظارتی، بررسی‌ و نظارت لازم بر کیفیت شیرهایی که در مدارس توزیع می‌شود، انجام گیرد.

شیرزاد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حجم زیادی از شیر به صورت روزانه از کارخانجات داخل استان تهیه و بین مدارس توزیع می‌شود، به طور قطع نظارت نیز باید همه روزه باشد و کیفیت شیر در این نظارت‌ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا هر روز شیر سالم در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی، هدف از اجرای این طرح را فرهنگ‌سازی برای تغذیه سالم اعلام کرد و افزود: اجرای این طرح سبب می‌شود تا ذائقه دانش‌آموزان به شیر و غذاهای سالم عادت کند و آن را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد بدهی آموزش و پرورش به کارخانجات فرآوری و بسته‌بندی شیر بیان کرد: در حال حاضر یک ریال بدهی به این کارخانجات نداریم و همه بدهی‌‌ها پرداخت شده است.

شیرزاد با توجه به اینکه بدهی‌های قبل تسویه شده و امسال نیز بدهی نداریم زیرا اجرای طرح از امروز آغاز شده است، بیان کرد: امیدواریم همانگونه که هزینه اجرای این طرح به مرور به استان پرداخت می‌شود، بدهی این کارخانجات نیز در موعد مقرر پرداخت شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Back to Top

Template Design:Dima Group