30 دی 1396 ساعت 12:53

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد ، روستای گردکوه مهریز الگویی برای سایر روستاها در ترویج فرهنگ قرآنی است.

وقتی در کوچه پس کوچه های روستای باصفای گردکوه مهریز قدم می زنی، همه جا تلاوت آیات نورانی قرآن را می شنوی؛ از کشاورزی که هنگام آب دادن مزارع خود در حال خواندن قرآن است تا مادری که آیات نورانی کلام وحی را در گوش نوزادش زمزمه می کند.

هفت سال پیش بود که مردم روستای گردکوه موسسه ای خیریه ساختند و آنرا وقف یادگیری و ترویج مفاهیم قرآنی کردند.

این موسسه فعالیت خود را با یک کلاس درس شروع کرد و حالا با شش کلاس ویژه بانوان و چهار کلاس ویژه آقایان در حال فعالیت است.

آقای قادری مدیرعامل موسسه قرآنی ثقلین که خود یکی از مربیان موسسه قرآنی روستای گردکوه است، می گوید: در این موسسه دوره های مختلف قرآنی بصورت هدفمند برای قشرهای مختلف مردم برگزار می شود.

دوره هایی که در طرح قرآنی هدایت ثقلین تعریف شده و در آن مردم، روخوانی، روانخوانی، تجوید و ترتیل قرآن، ترجمه و مفاهیم قرآنی را فرا می گیرند.

علیرضا محسنی از اهالی روستای گردکوه در صحبتی کوتاه برایمان از تاثیر قرآن گفت . او آرامش زندگی اش را مدیون آشنایی بیشتر با آیات قرآن کریم می داند و می گوید نه تنها خود و همسرش بلکه دو فرزندش نیز با شرکت در کلاسهای موسسه قرآنی روستایشان از آموزه های قرآنی بهره می شوند.

مسئول موسسه قرآنی روستای گردکوه درباره دوره های این موسسه گفت دوره پایه ویژه کم سوادان، دوره متوسطه ویژه افراد سیکل و دوره پیشرفته ویژه متقاضیان دیپلم به بالا تشکیل می شود، البته فارغ التحصیلان دوره پیشرفته می توانند با شرکت در دوره تکمیلی با ترجمه ترتیبی قرآن کریم هم آشنا شوند.

آقای حاجی قاسمی می گوید استقبال مردم به گونه ای است که ترجمه و مفاهیم ادعیه و زیارات اهل بیت علیهم السلام نیز به دوره های قرآنی موسسه اضافه شده است.

این موسسه حالا فضایی شده برای همدلی و صمیمیت بیشتر اهالی روستا.

مانوس شدن مردم روستای گردکوه با آیات روح بخش قرآن کریم به حدی است که آقای خراسانی رئیس شورای اسلامی این روستا می گوید : مردم برای برگزاری جلسات قرآنی از هم سبقت می گیرند، جلساتی که ویژه آقایان و بانوان هر هفته در منزل یکی از اهالی برگزار می شود.

حالا روستای گردکوه شهرستان مهریز با هزار و 560 نفر جمعیت و داشتن همه مسائل و محدودیت های مربوط یک روستا ، مردمانش الگویی برای ترویج فرهنگ قرآنی برای همه مناطق استان هستند.

روستای گردکوه مهریز در 50 کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد و شغل بیشتر مردم این روستا کشاورزی است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Back to Top

Template Design:Dima Group