30 دی 1396 ساعت 12:54

محمد دهقانی فیروز آبادی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد یزد در گفت و گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، در خصوص فعالیت‌های جهاد دانشگاهی یزد در حوزه فرهنگی و علوم قرآنی، اظهارکرد: باید یک تغییر در قالب برنامه‌ها ارائه دهیم تا بتوانیم مفاهیم قرآنی را متناسب با نیازهای جامعه و جوانان به آن‌ها ارائه دهیم.
وی با بیان اینکه امروزه فعالیت‌های قرآنی در سطح دانشگاه‌ها محدود انجام می‌شود، افزود: فعالیت‌های در قالب چند برنامه محدود خلاصه شده است و طبیعتاً این قالب‌های محدود نمی‌تواند پیام‌های نامحدود قرآنی را به جامعه دانشگاهی و فرهنگی منتقل کند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد یزد با بیان اینکه در حوزه  فعالیت‌های فرهنگی درجهاد دانشگاهی واحد یزد سه دسته مخاطب داریم که برای هر دسته از مخاطبان برنامه های خاصی اجرا کنیم، گفت: دسته اول دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، دسته دوم فراگیران مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی استان و دسته آخر اعضای سازمان جهاد دانشگاهی یزد و خانواده آن‌ها هستند.
دهقانی با بیان اینکه برنامه‌های گروه اول شامل برگزاری رویدادهای فرهنگی در استان یزد است که این برنامه‌ها به صورت بین دانشگاهی برگزار می‌شود، ادامه داد: یک سری برنامه‌های جهاد دانشگاهی در سطح ملی و بخشی از آن‌ها به صورت استانی برنامه ریزی و اجرا می‌شود.
وی افزود: از دیگر برنامه‌های جهاد برای دانشجویان و فراگیران مراکز آموزش عالی، دیدار با بزرگان قرآنی در یزد می‌باشد که تاثیر قابل توجهی بر دانشجویان داشته است، ایجاد کارگاه‌های علمی و آموزشی، سخنرانی‌، برگزاری مسابقات کتابخوانی، عکاس، سخنرانی‌های قرآنی، محافل انس با قرآن و مسابقات قرآنی از دیگر برنامه‌های اجرایی در حوزه فرهنگی واحد یزد است.
وی با بیان اینکه از جمله اقدامات متمایز جهاد دانشگاهی واحد یزد ایجاد مرکزی با عنوان مرکز معراج مخصوص ارائه خدمات فرهنگی در حوزه قرآنی به اعضای جهاد دانشگاهی در سراسر کشور است، ادامه داد: در سازمان جهاد دانشگاهی واحد یزد، مرکزی با عنوان تولید کالاهای فرهنگی و هنری با هدف تولید کالا های برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی راه اندازی شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Back to Top

Template Design:Dima Group